MorphexJaclynHill Eyeshadow Palette Recenze + Líčení

Pokud jste čtenáři tohoto blogu už nějaký ten rok, tak jistě víte, že si každou zimu nadělím nějakou dražší paletku. Jsem totiž paletkomaniak, nikdy jich nemám dost. A moje narozeniny jsou taková malá výmluva na dárek “od Lucky pro Lucku”. V roce 2014 to byla Vice 3 od Urban Decay, o rok později Vice 4 a v roce 2016 mi rodiče nadělili Moondust paletku. Až tento rok tuto “UD lajnu” překazilo Morphe. A když už jsem vybírala Morphe, musela jsem sáhnout po jejich paletce v kolaboraci s Jaclyn Hill.. A jak jsem s ní spokojená se dozvíte v tomto článku.

Psát o paletce, kterou vytvořila jedna z nejlepších beauty youtuberek, je opravdu čest. Byla vydána tuším někdy v létě tohoto roku a od té doby jsem po ní stále pokukovala. Zaujala mě především svým barevným spektrem.
Co si ale budeme povídat, i samotný obal paletky je nádherný. Líbí se mi, jak je jednoduchý. Bílá paletka a pouze stříbný nápis s jejím jménem. No není to kouzelné? Ještě teď jsem z něj unešená, ale věřím, že je trošku nepraktický, protože na bílé barvě jde vidět úplně všechno. Paletku uchovávám v krabičce, aby se mi neušpinila.
Na zadní straně krabičky jsou čtyři (velmi povedené) fotky Jaclyn a malý vzkaz pro každého vlastníka paletky.
Teď už ale k samotnému obsahu paletky. Paletka je opravdu veliká, obsahuje 35 očních stínů. Je zaměřená především na teplejší hnědé odstíny s kterými vytvoříte každodenní i večerní líčení. Moc se mi ale líbí, že Jaclyn přidala i některé výraznější a pro někoho běžně nenositelné barvy, které jsou opravdu nádherné. Paletka je tak velmi variabilní a dovedu si klidně představit, že by mi svým barevným spektrem vystačila na několik let, ne-li na celý život. Protože s těmito barvami se dá vytvořit opravdu mnoho looků a krásných barevných kombinací. Za mě tedy palec nahoru!
Jak ale můžete vidět, paletka nemá zrcátko – což mi osobně nevadí, protože na cesty bych si ji stejně díky její velikosti nevzala. Jaclyn místo zrcadla zvolila věnování pro její odběratele, které paletku dělá ještě mnohem více roztomilejší.
Teď už ale k tomu, co vás všechny zajímá pravděpodobně nejvíce – pigmentace jednotlivých stínů a jejich výdrž. Paletku používám poctivě opravdu celý měsíc, abych vyzkoušela všechny barvy. A opravdu každý den vytvořím něco nového, trochu jiného a stále mě to baví. Proto můžu zhodnotit výdrž stínů už s nějakou jistotou. 
Stíny mi na očích – s primerem a fixačním sprejem – vydržely opravdu celý den. Můj den začínám zhruba v 11 hodin, kdy je moje líčení hotové a sundávám ho kolem 12 hodin v noci. Což je nějakých 12 hodin. I po těch 12 hodinách byly stíny výrazné a bylo mi líto to líčení sundat, protože vypadalo opravdu hodně podobně jako ráno, kdy jsem ho tvořila. Jednou se mi stalo, že by stíny potřebovaly trošičku poupravit, ale to bylo po nějakých 10 hodinách. Je opravdu fajn mít paletku, o které vím, že její stíny mě nezklamou a nemusím se strachovat, jak moje stíny vypadají třeba v práci před koncem směny. 
I práce se stíny je fajn. Paletka obsahuje jak matné, tak i třpytivé stíny, a všechny se krásně ztrácejí a prolínají do sebe. Některé z nich sem tam opadávají, ale spíše jenom vyjímečně. Je vidět, že Jaclyn si s tvořením paletky dala opravdu práci a vložila do ní všechny své preference. Jedinné, co mě trochu mrzí je, že stíny nejsou pojmenované – resp. jsou, ale v mé paletce papír s odstíny chybí. Nevím, jestli se to posílalo pouze blogerkám a youtuberkám, které dostaly paletku zadarmo, ale v mé krabici jsem žádný list s odstíny nenašla. Což je někdy trochu otravné, ale dokážu to odpustit.
Co se týče pigmenace, i tam jsem velmi spokojená. Samozřejmě, některé stíny trošičku pokulhávají a zaostávají za ostatními, ale pokud bych měla zhodnotit paletku celkově, tak je hodně dobře pigmentovaná. Posuďte samy dámy 🙂
Myslím, že všechny barvy jsou nádherné a mají něco do sebe. Před koupí paletky jsem na ni slyšela jak chválu, tak i kritiku a jsem ráda, že jsem se špatnými ohlasy nenechala zmást a paletku si pořídila. Rozhodně ji doporučuji pro každého. Pokud se bojíte experimentovat s barvami, můžete dát tyrkysovou barvu pouze do vnitřního koutku a hned to vaše hnědé líčení bude vypadat zase trošku jinak.
Já jsem se ale nebála a právě do zmíněné tyrkysové jsem musela sáhnout hned. Vytvořila jsem modré líčení, které je opravdu za hranicemi mé komfortní zóny, ale nakonec jsem za něj sklidila velkou pochvalu téměř od každého, koho jsem potkala. I od cizích lidí na ulici. A tak jsem se rozhodla vám sem přiložit fotku. Omlouvám se za ten snapchat filter, ale opravdu jsem původně nepočítala s tím, že tady nějakou fotku líčení vložím, a tak jsem pořídila fotku pouze přes snapchat. Snad mi to odpustíte 🙂
Z dnešního článku to je už opravdu všechno. Budu ráda, když se vyjádříte jak se vám mé modré líčení líbí a jestli máte tuto paletku doma, nebo se na ni chystáte a nebo vás naopak nezaujala vůbec.
A já se budu zase těšit u dalšího článku.
Lucie

3 Comments

  1. November 25, 2017 / 12:10 pm

    paletka vyzerá naozaj že vau! krásne farby na každodenne nosenie ale taktiež sa mi páči hlavne ten odtieň modrej a tyrkysovej 🙂

  2. November 26, 2017 / 2:03 pm

    Paletka je nádherná! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *