MAC Snowball Holiday Collection 2017 Mini Lipstick Kit

Víte, asi jako většina beauty nadšenců, jsem i já zatoužila vyzkoušet rtěnky značky MAC. A proto, když tato slavná světová značka přišla se svou Snowball kolekcí, neváhala jsem a pořídila si jich rovnou celou sadu. A jak jsem s ní byla spokojená, to se dozvíte v dnešním článku.

Jak už jste z názvu nejspíše pochopili, jedná se o limitovanou edici pro Vánoce 2017. Musím přiznat, že když jsem tento kit objednávala, cena 80 liber mě zaskočila. Když mi ale přišel domů balíček, který byl mnohonásobně větší, než jsem čekala, rozbalovala jsem ho s velkým nadšením.

Tato sada je krásná nejen zevnitř, ale také zvenčí. Krabička vypádá opravdu slavnostně a ty Vánoce mi svým způsobem připomíná. Možná z těch amerických filmů? No posuďte sami.
Nejdůležitější je ale obsah. Když jsem “paletku” otevřela, našla jsem tam těchto dvanáct nádherných odstínů a opravdu teď nekecám, když řeknu, že mě to opravdu dojalo a naplnilo štěstím. (Co taky chcete od kosmetického maniaka?) 
No není to nádhera?

Sada obsahuje 12 miniaturek, z nichž je pouze jedna se saténovým finishem (ta nejfialovější). Všechny ostatní rtěnky jsou matné. Mají klasické MACovské balení, alespoň co se tvaru týče. Oceňuji, že obal není celočerný, jako to u jejich rtěnek bývá. Protože přece jenom dostat dvanáct rtěnek, kde by byl odstín vyznačený pouze na spodní straně balení, bylo nebylo zrovna pohodlné. Takhle alespoň vím, po které rtěnce sáhnout, protože balení odpovídá odstínu rtěnky.
Byla jsem až překvapená, jak se matné rtěnky z této kolekce chovají. Vůbec totiž nevysušují rty. Po nanesení nejspíše ucítíte, že něco na těch rtech máte, ale ten pocit se po chvilce ztratí. Musím říct, že rtěnky jsou na nošení opravdu příjemné a to i přes to, že jsem hodně líná si pod matné rtěnky dát balzám na rty. Svým způsobem je v nich jakoby “krémovost”, která rtěnku dělá výborně nositelnou na každý den a jakoukoliv příležitost.
Jedinná rtěnka se saténovým finishem je také příjemná, o něco víc krémovější než ostatní rtěnky.
A na rtech je samozřejmě trošku lesklejší. Opravdu příjemná na nošení.
Co se týče výdrže těchto broučků, zhodnotila bych ji jako dobrou. Rtěnky krásně drží, obtiskávají se, ale barva vám na rtech vydrží opravdu dlouho. Daly se mnou jak jídlo, tak i pití a nemusela jsem je ani nějak moc opravovat (kromě té se satin finishem). Spokojená jsem byla také i o pár hodin později, kdy jsem zjistila, že rtěnky se vytrácí ze rtů postupně. Necuckovatí se, nezalézají nějak do vrásek, takže bych je zhodnotila jako opravdu jedny z těch lepších rtěnek, které vlastním.
Myslím, že vše podstatné už bylo řečeno, takže nám nic nebrání se vrhnout se na jednotlivé odstíny a jejich swatche. 
Po představení jednotlivých kousků tady máme i jejich swatche, ve stejném pořadí.
No a z dnešního článku je to už všechno. Budu ráda, když mi do komentářů dáte vědět, který odstín je váš největší favorit (za mě to bude asi Please me) a který třeba naopak vůbec. 
Jo a ještě jedna malá zajímavost na závěr. Strašně dlouho jsem přemýšlela, co mi připomíná jejich vůně. A pak jsem na to přišla. Pamatujete si na Kinder vajíčko? Tak přesně tak, jak voní jeho mléčná čokoláda, tak voní tyto rtěnky 🙂
Teď už je to ale opravdu všechno. Užívejte si advent a všechny tyto krásné limitované edice. A já se budu těšit u dalšího článku.
Lucie

7 Comments

 1. December 6, 2017 / 3:06 pm

  Ty jsou nádherné 🙂 Taky už si chci pořídit nějakou tu rtěnku od MACu…

 2. December 6, 2017 / 11:27 pm

  To je roztomilé balení. Mně se nejvíc líbí asi Diva, mám ráda tmavší odstíny 🙂

  LENN

 3. December 7, 2017 / 5:18 pm

  Jedním slovem nádhera! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *