Co mě naučil život v Londýně?

Ležím na posteli a přemýšlím nad cestou, která mě v neděli čeká. Vracím se domů do Česka na dlouhých (nebo krátkých?) sedmnáct dní. Tohle asi pro mě lehké nikdy nebude. Mít dvě místa, která miluji a na jednom z nich vždy chybět. Každé to místo mi něco dává. Domov, milované lidi kolem sebe a jistotu, že někam patřím. Na každém tomto místě jsem se něco naučila, něco jsem sosvojila a něco jsem zažila. A co mi dal život v Londýně, to si můžete přečíst v dnešním článku.


1. Být trpělivá
Protože ne všechno může být tak, jak já chci. A na ty skvělé věci si člověk musí někdy počkat.


2. Mluvit anglicky
Bylo by smutné, kdybych po roce v Anglii nemluvila plynule anglicky. Nedělá mi sebemenší problém okamžitě přepnout z angličtiny do češtiny a naopak. I sny se mi už zdají v angličtině. Ale první týden tady byl hrozný. Měla jsem pocit, že nerozumím vůbec nic a to jsem měla za sebou už 13 let angličtiny ve škole.


3. Že i můj den může být nafukovací
Vždycky jsem přemýšlela, jak mohou moji kamarádi stíhat tolik aktivit během dne najednou. A pak jsem na to přišla. Jde jen o to si dobře zorganizovat čas a naplno využít všech 24 hodin, které nám den nadělil.


4. Že chodit na odpolední směny vůbec nemusí být špatné
Když jsem byla v Česku, odpolední směny jsem nesnášela. Tady mi ale nic jiného nezbývá. Naštěstí všichni mí kamarádi pracují večer, takže mi volné rána dělají vlastně radost.


5. Jíst jídla, která bych v Česku do pusy nedala (nebo je alespoň ochutnat)
Asi jenom těžko bych v Česku snědla krevety, rybu nebo některé druhy mas. Ale s novými lidmi, jinými kulturami nebo náboženstvími je snadné, se dostat k něčemu novému nebo neznámému.


6. Napsat článek na telefonu
Tohle jsem se naučila až dnes. Můj laptop je totiž rozbitý, takže si musím poradit jinak. Je to hodně o nervy, ale díky funkci diktování jsem to zvládla. Snad v tomto článku neobjevíte mnoho chybiček, a pokud ano, doufám že mi je odpustíte.

Z dnešního článku je to už opravdu všechno. Doufám, že se vám i tak to krátký článek líbil a budu se na vás těšit zase příště.
Lucie

2 Comments

  1. February 10, 2018 / 8:05 pm

    Skvělý článek, taky mám v plánu letos vypadnout do zahraničí za prací alespoň na nějaký čas. I samotné cestování a živobytí s lidmi jiných kultur a náboženství mi taky dalo hodně do života. A hlavně se člověk naučí poradit si v těžkých situací, kdy kolem sebe nemáme nikoho z rodiny.

    Terezah-style

  2. February 11, 2018 / 9:34 am

    Napsat článek na mobilu – tak to máš můj obdiv! 😀 asi bych na to nervy neměla, ale na druhou stranu nemít nic jiného na čem psát, asi by si to člověk taky rozmyslel.:D

    Little Dreamer

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *