L jako Lucie, láska a Londýn

L mě jako písmeno provází opravdu již od momentu, kdy jsem vykoukla na svět. Moje mamka si celý život přála mít dceru Lucii, takže o mém jméně bylo rozhodnuto už několik let před mým narozením. Musím říct, že jsem s ním velmi spokojená a rozhodně bych neměnila. I všichni ostatní mi říkají, že mám opravdu krásné jméno – ať už mí přátelé v Česku nebo přátelé v Londýně, o kterém v dnešním článku taky padne řeč.

Když už jsem ten Londýn vzpomenula – Londýn je prostě láska. Zamilovala jsem se do něj už v roce 2011, když jsem jej navštívila společně se svými spolužáky na střední škole. Nemůžu uvěřit, že je to už tak dlouho!

Londýn mi tehdy opravdu učaroval. Červené dvoupatrové autobusy a telefonní budky, Big ben nebo Tower Bridge…a hlavně milí lidé oddaní královně. Vždyť i o královské rodině toho vím víc, než o politickém dění u nás v Česku. Atmosféra v Londýně? Je úplně jiná, než ta u nás. Přišel mi jako nádherné město, ve kterém bych si  přála někdy žít. Nebo si to alespoň vyzkoušet. 
Uběhlo pár let, dokončila jsem střední a vysokou školu a teď je mou školou Londýn, který mě naučil samostatnosti. Splnila jsem si svůj sen. Je otázkou, jestli bych se na takovou životní cestu vydala, kdybych jela sama nebo kdybych měla jako Au Pair štěstí na výbornou anglickou rodinu, které mi tehdy chybělo. Ale věřím, že vše se děje za nějakým účelem a vše má svůj důvod.
A tak jsem zase tady. Včera jsem se vrátila z mé dovolené z Česka, kde jsem zůstala dlouhých sedmnáct dní. Trávila jsem je se svou rodinou, svým pejskem a svými přáteli. Dalo mi to opravdu hodně, odpočinula jsem si, zažila krásné chvíle. Ale teď už jdu pokračovat ve svém “anglickém snu”. A doufám, že tento rok v Anglii pro mě bude ještě lepší, než ten předchozí.
Lucie

1 Comment

  1. February 24, 2019 / 11:19 am

    Já v Londýně (Anglii) nikdy nebyla a ani mě to nikdy moc nelákalo. Stejně jako Paříž. To jsou takové destinace, které mi nepřijdou ničím zajímavé. Ale třeba se pletu. Každopádně mě moc baví číst si, jaké jsou kde rozdíly. V cenách, povahách, jídle, tradicích a tak.

    Taky ti přeju, aby tento rok v Anglii byl ještě lepším, než ten předchozí😊.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *