A day in the life

Ahoj všichni:)
V dnešním článku bych se s vámi ráda podělila o svou denní rutinu tady v Londýně. Rozhodně neříkám, že můžete čekat něco velmi záživného, protože chodím téměř každý den do práce. Proto jsou moje dny celkem nudné, ale i přes to se snažím si je užít jak to jen jde.

Každý den se budím kolem desáté hodiny ráno a první co udělám je, že si prohlédnu, co nového se děje na sociálních sítích. Přítel se probouzí až kolem jedenácté, takže mám ještě dost času relaxovat. Vždycky zkontroluji svůj what’s app, facebook, instagram nebo youtube. Měli byste zájem o článek “co je v mém telefonu?”. Psala jsem ho kdysi dávno, ale myslím, že by si zasloužil obnovení. Pokud máte zájem, určitě napište. Když oba vstaneme, jdeme si dát kávu nebo čaj a já si pak jdu dát sprchu a vyčistit zuby. Taková ta ranní klasika. Potom jdu opět do kuchyně dělat snídani. Schválně mi dejte vědět, jestli snídáte před nebo po vyčištění zubů.


Hi everyone:)
In today’s article, I would like to show you my daily routine here in London. For sure you can’t expect something “wow” and amazing, because I am working almost every day. That’s why my days are a little bit boring, but still, I am trying to enjoy them as much as I can.

Every day I wake up around 10 a.m. and the first thing  I do is checking my social media. My boyfriend wakes up around 11, so I still have some time for a little relaxation. Most of the time I check my what’s app, Facebook, Instagram or youtube. Please let me know if you would like to see “What’s in my phone?” post. I wrote it a long time ago so I think it deserves some update. Are you interested? When we both wake up, we have our coffee or tea and then I go to take a shower and brush my teeth. Just typical morning stuff. After that, I go back to the kitchen to make breakfast. So tell me, what kind of person you are. Do you brush your teeth before or after breakfast?:)

Po snídani dělám typické domácí práce. Umývám nádobí, peru, ustelu postel. Kolem jedné hodiny pak začínám dělat svůj makeup. Do práce odcházím většinou až kolem čtvrté odpoledne, ale chci být nachystaná, abych pro sebe pak měla spoustu volného času. Přítel do práce odchází už kolem druhé hodiny, takže mám dostatek času sama pro sebe. Ten využívám na telefonování s rodinou, návštěvy přátel, chození do kaváren, na nákupy nebo psaní článku.


After breakfast, I always do boring housework. Washing the dishes, washing clothes, making bed etc. Around 1 p.m. I start to do my makeup. Usually, I go to work around 4 p.m. but I like to be ready a long time before that because I want to enjoy some of my free time.  My boyfriend leaves home around 2 p.m. which means I have a lot of time just for myself. In this free time I call back home to my family, I invite some friends, I go to coffee with my friends, shopping or I write my blog posts.

Jak už jsem se zmínila, tento volný čas mi končí zhruba okolo čtvrté hodiny, kdy odcházím od práce. Mám to každý den úplně stejně. Pracuji od 4:30 do jedenácté nebo půlnoci. Práce v restauraci je někdy hodně náročná, ale na druhou stranu utíká velmi rychle. A pokaždé jak skončím na mě čeká přítel a jdeme domů spolu. Pak už jenom relaxujeme v posteli, ať už u filmu, hraním na playstationu nebo koukáním na youtube. Jediný volný den v týdnu mám v úterý. Mám štěstí, že s přítelem máme volno spolu, takže se snažíme pokaždé někam vypadnout ven. A to i přes špatné počasí. Jediný volný den v týdnu se prostě musí využít.  Většinou nakupováním nebo večeří v restauraci.

Tak a teď už víte, jak vypadá moje denní rutina v Londýně. Budu se na vás těšit zase příště.
Lucie


As I said before, this free time is finished at 4 p.m. This time I leave our flat and go to work. Every day is the same. I start at 4:30 p.m. and I finish around 11 p.m./12 a.m. Work in a restaurant is sometimes very hard, but on the other hand, time passes quickly. Every time when I finish my boyfriend waits for me so we go home together. At home we just relax at the bed watching movies, playing PlayStation or searching youtube. Only day off I have is on Tuesday. I am lucky enough to be off together with my boyfriend so every time we try to go out for shopping or dinner in the restaurant. Even when the weather is not really nice. It wonť be nice to stay at home if you have only one day off.

So now you know how is my daily routine in London. I am looking forward to seeing you in a new article.
Lucie

2 Comments

  1. February 27, 2019 / 10:36 am

    Já snídám jen kafe 😂 a to si dávám až když jsem umytá a oblečená. Vypiju kafe a jdu do práce 😂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *