Pár věcí, s kterými musíte v Londýně počítat

This post may contain affiliate links. Disclosure here.

Už tomu bude téměř rok, co jsem se rozhodla na půl roku odjet do Anglie a dostala se tak do Londýna. Byla jsem z toho opravdu nadšená, protože poprvé jsem byla v Londýně před šesti lety a už tehdy jsem si slíbila, že si jednou život v tomto krásném městě vyzkouším. Ale jako turista jsem absolutně neměla přehled o tom, jak to tady ve skutečnosti chodí. A tak jsem se rozhodla sepsat pár věcí, které vás (ať už jako turistu nebo obyvatele) mohou zaskočit.

Práce 

Pracovat v Londýně není vůbec žádná sranda. Ano, v přepočtu na naše koruny si sice vyděláte balík, ale polovinu z něj vrazíte do bydlení, operátora, dopravy a potravin. A nejhorší na tom je, že na většině pracovních pozicích máte pouze jeden den volna v týdnu. Angličané totiž jsou jedním z nejpracovitějších států v Evropě a týdně odpracují minimálně 48 hodin.

Doprava 

Kdo by nebyl nadšený z červených double-deckerů? Asi každý turista. Taky jsem při mé první návštěvě Londýna nemohla vynechat jízdu dvoupatrovým autobusem. Teď, o pár let později s ním jezdím každý den a občas bych je ráda vyměnila za některé z těch modernějších autobusů, které máme v Česku.

Design londýnských autobusů je nádherný, o tom žádná. Problém ale je se s ním někam dostat. Doprava tady bývá tak moc busy, že někdy jedu do práce místo 25 minut třeba padesát. Je to tady v celku normální, takže když příjdete pozdě do práce kvůli dopravě, nikdo vám za to hlavu neutrhne.
Může se vám ale také stát, že uprostřed jízdy váš autobus změní trasu, aniž by to bylo ohlášeno nějak předem. Takže pokud během jízdy nedáváte pozor, může se vám stát, že dojedete prostě někam jinam, než jste potřebovali.

Obyvatelé

Jsem v Londýně už téměř rok a znám pouze jediného Angličana (a to jenom díky tomu, že ho znám z práce). Hledat Angličana v Londýně, je jako hledat jehlu v kupce sena. Jinak tady ale najdete obyvatelé snad všech zemí – Polsko, Itálie, Rusko…a hlavně spoustu Arabů. A to jak na ulici, tak i ve službách. Zahalené prodavačky v obchodech už pro mě nejsou ničím novým. Takže pokud nejste zrovna milovníci muslimů, život v Londýně asi nebude to pravé ořechové.

Počasí

Závěrem asi něco málo k počasí. Není novinkou, že Londýn je hodně deštivé město. Sem tam se stane, že jsem pár dní po sobě opravdu hezky, ale jinak věřte, že v Londýně se stane vašim nejlepším kamarádem deštník. A po něm v závěsu hned bunda, protože i přes to, že tady občas svítí slunko, je tady opravdu zima. Zejména noci jsou opravdu chladné. Léto tady není skoro žádné (možná tak maximálně jeden měsíc, měsíc a půl), ale na druhou stranu – zima není tak strašná, jako u nás doma v Česku. A vidět sníh v Londýně? To se rovná pomalu zázraku.

Tím bych dnešní článek nejspíše ukončila. Budu ráda, když mi napíšete, jestli byste vy chtěli někdy žít v Londýně nebo nějakém jiném městě.

Budu se na vás těšit u dalšího článku.
Vaše L.

Sharing is caring!

6 thoughts on “Pár věcí, s kterými musíte v Londýně počítat”

  1. V Anglii jsem strávila krásné tři týdny na jazykovém kurzu v Ilfracombe, přesto musím říct, že kvůli jídlu a počasí bych tam nechtěla žít trvale. Teď žiju na jihu Rakouska a jsem maximálně spokojená. Ale jinak je Anglie úžasná a inspirativní ?

  2. V Anglii jsem byla před 3 lety a popravdě mě moc nezaujala, ale za její návštěvu jsme ráda a mám alespoň vzpomínky na jiný život, než je u nás. Nejvíce se mi líbí ty baráčky, které jsou prostě nádherné. Ale bydlet bych tam asi nechtěla a to ani jako au-pair.

    Nela z blogu Růžová rtěnka

    1. Jo spoustu kamarádů neangličanů tady mám 🙂 ale narazit na angličana je tady opravdu těžké a znám osobně asi jenom jednoho, s kým mám přátelský vztah. Ostatní mí přátelé jsou z jiných zemí.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *