Brighton

This post may contain affiliate links. Disclosure here.

Ahoj:)

V dnešním trošku kratším článku bych vám ráda představila anglické město Brighton, které jsem společně se svou rodinou navštívila loni v létě. Nachází se na jihu Anglie a je známé především tím, že je to přímořské město. Pokud tam zajedete v létě, určitě si užijete moře, které je jinak tady v Anglii během roku studené.


Hi:)

In today’s – a little bit short – article I will try to introduce you English town Brighton, which I visited with my family last year in July. Brighton is in the south of England and it’s famous especially for his beautiful beach. If you will visit Brighton in summer, for sure you will enjoy the sea, which is in the rest of the year very cold.

Jak už bylo řečeno, hlavní turistickou atrakcí je pláž. Ta je obklopena několika bary, restauracemi, stánky se zmrzlinou. Ve městě je také spousta muzeí, divadel a kin. Pokud do Brightonu pojedete v květnu, možná budete svědky i uměleckého festivalu, který se tam každý rok pořádá.

Já se tam ale vydala pouze na jeden den. Jeli jsme z Londýnské železniční stanice Victoria, přes letiště Gatwick a pár menších městeček až do Brightonu. Cesta netrvala moc dlouho, už asi ani nepamatuji, jak moc, ale určitě ne déle jak hodinu. Výhodou je, že vlaky jezdí docela často, takže se nemusíte bát dlouhého čekání.


As I told, the most favorite tourist attraction is beach surrounded by a few bars, restaurants or ice-cream shops. Inside the town is a lot of museums, theaters or cinemas. If you will go to Brighton in May, is possible you will see Festival of Art.

Unfortunately, I visited this beautiful place just for one day. We took a train from London Victoria Station which passed by Gatwick Airport and some small towns straight to the Brighton. I am not sure how long the way was but I am sure it wasn’t longer than one hour. Trains are going just in few minutes gap (maybe half an hour) so you are not gonna wait a long at the station.

Na pláži máte také několik zpestření v podobě atrakcí. Když projdete celou pláž, narazíte např. na různé kolotoče nebo na atrakci od British Airways, kterou rozhodně mohu doporučit. Jedná se o jakousi vysokou věž, na kterou vás vyvezou na půl hodiny (resp. jí to trvá půl hodiny vyjet nahoru a dolů). Z této věže vse vám nabídne pohled na celý okolní Brighton. Bohužel si nepamatuji, kolik to stálo, ale rozhodně to stojí za to.


Brighton’s beach offers you some entertainment. You can find there some rollercoasters or attraction from British Airways, which I highly recommend. It’s a tall tower where you stay half an hour (the ring of the tower is moving half an hour to go up and down). From the top of the tower, you can see whole Brighton around you. I am sorry to tell but I don’t remember the price of it, but it really worths for it.

Z dnešního článku je to vše. Omlouvám se, že to nebylo delší, ale za den se toho moc stihnout nedá. Určitě ale pojedu znovu, ať už s přítelem nebo rodinou, takže se možná nějaký další článek o Brightonu objeví. Navšítili jste někdo Brighton? Určitě mi dejte vědět do komentářů, jak se vám to líbilo. Zatím se mějte krásně. Uvidíme se u dalšího článku.

Lucie


That’s all for today. I am sorry it wasn’t too long but I visited it just for one day. However, I will go back again for sure with my boyfriend or my family so maybe you can expect another post about Brighton. Who knows. Have you visited this beautiful town? Let me know how did you like it. Have a nice day. See you next time.

Lucie

Sharing is caring!

1 thought on “Brighton”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *