Urban Decay Backtalk Eye&Face Palette

This post may contain affiliate links. Disclosure here.

Ahoj krásky:)
V dnešním článku se podíváme na zoubek paletce, která byla vydána sice už před nějakou dobou, ale ráda bych vám na ni řekla svůj názor. Jedná se o paletku mé nejoblíbenější značky kosmetiky Urban Decay. Paletka BackTalk je inspirovaná jednou ze rtěnek této velké kosmetické značky a její reklamní kampaň mě donutila si ji pořídit. Tak se na ni rovnou mrkneme.


Hi, Beauties:)
In today’s article, we will check one eyeshadow palette which was released a long time ago. However, I would like to tell you my opinion on this product. This palette is made by my the most favorite makeup brand Urban Decay. Backtalk is inspired by one of their lipstick (called Backtalk aswell) and their advertisement made me purchase it. So let’s see if it worth for it.

Jako vždy začnu balením paletky, a řekla bych, že je dost povedené. Vzhled se mi velmi líbí, ladí barevně s Backtalk rtěnkou a napovídá nám, jaké barvy můžeme vevnitř očekávat. Uvnitř vypadá paletka taky hezky, je dvojstranná a oddělená zrcátkem, které můžete použít z obou stran. Zrcátko je k paletce přiděláno magnetem, takže ho můžete bez problému vyndat. Myslím, že je to opravdu pěkný nápad. Na jedné straně paletky najdete osm očních stínů, z druhé strany pak čtyři produkty na tvář. Tři tvářenky a jeden rozjasňovač.


As usual, I am gonna start with the packaging. I have to admit that is very nice and sophisticated. The design is very nice, matching with Backtalk lipstick and it shows which colors we can find inside the palette. This palette has two sides divided by a huge mirror which you can also use from both sides. The mirror is held by magnets so if you want you can remove it without any problems. I think it’s a really nice idea. On the one side of the palette, you can find eight eyeshadows, from another one you can use four face products. Three blushes and one highlighter.

Začneme očními stíny. Paletka je velmi hezky poskládaná. Obsahuje jak světlé, tak tmavé odstíny růžové/fialové, stín do očního ohybu, do vnitřního koutku a pod obočí, ale i tmavé stíny, které vám umožní i tmavší líčení například na párty. Ráda bych řekla, že stíny jsou opravdu skvělé, ale nemohu. Jejich pigmentace bohužel není dostatečná, takže o jejich výdrži nemůže být řeč. Na fotce můžete vidět, že ty první stíny (ať už ty matné nebo se shimmerem) opravdu nejsou dobře pigmentované. Na tohle nejsem u Urban Decay opravdu zvyklá a bohužel je to zatím nejhorší paletka, kterou jsem od nich kdy pořídila. Abych zase úplně nehanila, ty tmavší stíny jsou na tom o něco lépe a dají se krásně použít.


Let’s start with eyeshadows. The composition of the palette is very nice. Palette includes light and dark shades of pink/purple, a nice shadow which you can use in the crease and under the brows, but also shades which will help you to create a little bit dark party look. I would like to say that shadows are amazing but I can’t.  Their pigmentation is very weak, so you can’t expect that they will stay all day long on your eyelids. In the picture, you can see that the first few shadows (matte or shimmer ones) are very bad pigmentated. I am not really used to this, especially from Urban Decay. Unfortunately, this palette is one of the worst I have ever tried from this brand. However, I have to admit that dark shadows from palette are a little bit better than the light ones, so you can use them nicely.

Druhá strana paletky patří tvářenkám a rozjasňovači, jejichž pigmentace je naopak velmi dobrá. Barevně mě nejvíc zaujala tvářenka s názvem Cheap Shot, ale musí se s ní opatrně, protože je hodně tmavá. Její barva je však krásná, neobvyklá. I rozjasňovač používám velmi ráda.


Another side of palette belongs to blushes and highlighter which got very nice pigmentation. My favorite one is probably blush called Cheap Shot. Very nice color, very unique. However, you must be very careful when you use it, because it’s little bit dark. Even the highligther is very nice.

Z dnešního článku je to vše. Na konec ještě přikládám fotku rtěnky v odstínu BackTalk, kterým byla celá paletka inspirována. Máte některá z vás paletku doma? Jaký je na ni váš názor? Podělte se v komentářích.

Budu se těšit u dalšího článku, mějte hezký víkend.
Lucie


That’s all for the day. Let me just show you a photo of BackTalk lipstick which inspired Urban Decay to come out with this palette. Is this palette in your collection? What’s your opinion? Let me know in the comments below.

I am looking forward to seeing you in my next article. Have a nice weekend.
Lucie

Sharing is caring!

3 thoughts on “Urban Decay Backtalk Eye&Face Palette”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *